WP-Live Chat by 3CX - en to el_GR translation catalogue (114 entries)

en: Admin has closed and ended the chat
el_GR: Ο διαχειριστής έχει κλείσει και έχει τελειώσει την συνομιλία

en: Accept Chat
el_GR: Αποδοχή Συνομιλίας

en: Open Chat
el_GR: Άνοιγμα Συνομιλίας

en: New
el_GR: Νέο

en: Returning
el_GR: Επιστροφή

en: complete
el_GR: ολοκληρώθηκε

en: pending
el_GR: εκκρεμεί

en: active
el_GR: ενεργό

en: deleted
el_GR: διαγραμμένο

en: browsing
el_GR: πλοήγηση

en: requesting chat
el_GR: ζητείται συνομιλία

en: Chat Ended - User still browsing
el_GR: Η συνομιλία τερματίστηκε - Ο χρήστης ακόμα περιηγείται

en: User is browsing but doesn't want to chat
el_GR: Ο χρήστης περιηγείται, αλλά δεν θέλει να συνομιλήσει

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Email
el_GR: Ηλεκτρονικό Ταχυδρομείο

en: Yes
el_GR: Ναι

en: No
el_GR: Οχι

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Action
el_GR: Ενέργεια

en: You have not missed any chat requests.
el_GR: Δεν έχετε χάσει κανένα αίτημα συνομιλίας.

en: Author
el_GR: Συγγραφέας

en: Press ENTER to send your message
el_GR: Πιέστε το πλήκτρο ENTER για να στείλετε το μήνυμά σας

en: Assign Quick Response
el_GR: Όρισε Γρήγορη Απαντήση

en: Select
el_GR: Επιλέξτε

en: Online
el_GR: Σε σύνδεση

en: Encryption
el_GR: Κωδικοποίηση

en: Initiate Chat
el_GR: Έναρξη Συνομιλίας

en: Agent(s) online
el_GR: Πράκτορες​ σε σύνδεση

en: Live Chat
el_GR: Ζωντανή Συνομιλία

en: History
el_GR: Ιστορικό

en: Offline Messages
el_GR: Μηνύματα Εκτός Σύνδεσης

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: General Settings
el_GR: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Chat Box
el_GR: Πλαίσιο Συνομιλίας

en: Styling
el_GR: Στυλ

en: Agents
el_GR: Πράκτορες

en: Blocked Visitors
el_GR: Μπλοκαρισμένοι Επισκέπτες

en: Chat enabled
el_GR: Συνομιλία ενεργοποιημένη

en: Input Field Replacement Text
el_GR: Κείμενο αντικατάστασης πεδίου εισαγωγής

en: This is the text that will show in place of the Name And Email fields
el_GR: Αυτό είναι το κείμενο που θα προβάλλεται στην θέση των πεδίων Ονόματος και Διεύθυνσης Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου

en: Use Logged In User Details
el_GR: Χρήση των στοιχείων ενός συνδεδεμένου χρήστη

en: A user's Name and Email Address will be used by default if they are logged in.
el_GR: Το όνομα και η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου θα χρησιμοποιηθούν από προεπιλογή αν είναι συνδεδεμένοι.

en: Play a sound when a new message is received
el_GR: Παίξτε έναν ήχο όταν ληφθεί ένα νέο μήνυμα

en: Disable this to mute the sound that is played when a new chat message is received
el_GR: Απενεργοποιήστε αυτό για να κάνετε σίγαση τον ήχο που παίζει όταν λαμβάνεται ένα νέο μήνυμα

en: Checking this will allow you to change your status to Online or Offline on the Live Chat page.
el_GR: Επιλέγοντας αυτό θα σας επιτραπεί να αλλάζετε την κατάσταση σε Σύνδεση ή Εκτός Σύνδεσης στην σελίδα ζωντανής συνομιλίας

en: Show the chat window on the following pages. Leave blank to show on all. (Use comma-separated Page ID's)
el_GR: Εμφανίστε το παράθυρο συνομιλιών στις ακόλουθες σελίδες. Αφήστε το κενό για να εμφανιστεί σε όλες. (Χρησιμοποιήστε το κόμμα για να διαχωρίσετε τα ID των σελίδων)

en: Do not show the chat window on the following pages. Leave blank to show on all. (Use comma-separated Page ID's)
el_GR: Να μην εμφανίζεται το παράθυρο συνομιλιών στις ακόλουθες σελίδες. Αφήστε το κενό για να εμφανίζεται παντού. (Χρησιμοποιήστε το κόμμα για να διαχωρίσετε τα ID των σελίδων)

en: Bottom left
el_GR: Κάτω αριστερά

en: Bottom right
el_GR: Κάτω δεξιά

en: Left
el_GR: Αριστερά

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Auto Pop-up
el_GR: Αυτόματη Ανάδυση

en: Expand the chat box automatically (prompts the user to enter their name and email address).
el_GR: Επεκτείνετε το πλαίσιο συνομιλίας αυτόματα (προτρέπει τον χρήστη να εισάγει το όνομα και την διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του)

en: By checking this, only users that are logged in will be able to chat with you.
el_GR: Επιλέγοντας αυτό, μόνο οι συνδεδεμένοι χρήστες θα μπορούν να συνομιλούν με εσάς.

en: Time
el_GR: Χρόνος

en: Picture
el_GR: Εικόνα

en: Upload Image
el_GR: Ανεβάστε Εικόνα

en: Logo
el_GR: Λογότυπο

en: Chat notifications
el_GR: Ειδοποιήσεις συνομιλιών

en: The chat window will be hidden when it is offline. Users will not be able to send offline messages to you
el_GR: Το παράθυρο συνομιλίας θα είναι κρυμμένο όταν είναι εκτός σύνδεσης. Οι χρήστες δεν θα μπορούν να στείλουν μηνύματα εκτός σύνδεσης σε εσάς

en: Slide Up
el_GR: Σύρσιμο Προς Τα Πάνω

en: Slide From The Side
el_GR: Σύρσιμο Από Το Πλάι

en: Fade In
el_GR: Σταδιακή Εμφάνιση

en: No Animation
el_GR: Όχι Κίνηση

en: Add New Agent
el_GR: Προσθήκη Νέου Πράκτορα

en: Administrator
el_GR: Διαχειριστής

en: Editor
el_GR: Αρχισυντάκτης

en: Add Agent
el_GR: Προσθήκη Πράκτορα

en: Enter each IP Address you would like to block on a new line
el_GR: Εισάγετε κάθε διεύθυνση IP που θα θέλατε να μπλοκάρετε σε νέα σειρά

en: Blocking a user's IP Address here will hide the chat window from them, preventing them from chatting with you. Each IP Address must be on a new line
el_GR: Μπλοκάροντας την διεύθυνση IP ενός χρήστη εδώ, θα κρύψει το παράθυρο συνομιλίας από αυτόν, εμποδίζοντας τον από το να συνομιλήσει μαζί σας. Κάθε διεύθυνση IP πρέπει να είναι σε νέα σειρά

en: Chat Encryption
el_GR: Κωδικοποίηση Συνομιλίας

en: Enable Encryption
el_GR: Ενεργοποίηση Κωδικοποίησης

en: All messages will be encrypted when being sent to and from the user and agent.
el_GR: Όλα τα μηνύματα θα είναι κωδικοποιημένα όταν αποστέλλονται προς και από τον χρήστη και τον πράκτορα.

en: Save Settings
el_GR: Αποθήκευση Ρυθμίσεων

en: Type
el_GR: Τύπος

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Active
el_GR: Ενεργός

en: All
el_GR: Όλα

en: Thank you, all settings have been updated
el_GR: Οι ρυθμίσεις σας έχουν αποθηκευτεί

en: IP Address not recorded
el_GR: Η διεύθυνση IP δεν καταγράφηκε

en: End chat
el_GR: Τερμάτισε την συνομιλία

en: Active Chats
el_GR: Ενεργές Συνομιλίες

en: Visitor
el_GR: Επισκέπτης

en: New chat received
el_GR: Λήφθηκε νέα συνομιλία

en: A new chat has been received. Please go the 'Live Chat' page to accept the chat
el_GR: Μια νέα συνομιλία έχει ληφθεί. Παρακαλούμε πηγαίνετε στην σελίδα «Live Chat» για να αποδεχτείτε την συνομιλία

en: Questions?
el_GR: Απορίες;

en: Chat with us
el_GR: Συνομιλήστε μαζί μας

en: Chat offline. Leave a message
el_GR: Η συνομιλία είναι εκτός σύνδεσης. Αφήστε ένα μήνυμα

en: Start Chat
el_GR: Έναρξη Συνομιλίας

en: Reactivating your previous chat...
el_GR: Επανενεργοποίηση της προηγούμενης συνομιλία σας...

en: Please click 'Start Chat' to initiate a chat with an agent
el_GR: Παρακαλούμε κάντε κλικ στο "Έναρξη Συνομιλίας" για να ξεκινήσετε μια συνομιλία με έναν πράκτορα

en: Missed Chats
el_GR: Αναπάντητες Συζητήσεις

en: Support
el_GR: Yποστήριξη

en: Send
el_GR: Αποστολή

en: Congratulations
el_GR: Συγχαρητήρια

en: You are now accepting live chat requests on your site.
el_GR: Τώρα αποδέχεστε αιτήματα για ζωντανής συνομιλίας στην ιστοσελίδα σας.

en: Chat notifications will start appearing once visitors send a request.
el_GR: Οι ειδοποιήσεις συνομιλιών θα αρχίσουν να εμφανίζονται όταν οι επισκέπτες στείλουν αίτημα.

en: Experiencing issues?
el_GR: Αντιμετωπίζετε προβλήματα;

en: Hide
el_GR: Απόκρυψη

en: Data
el_GR: Δεδομένα

en: Chat Dashboard
el_GR: Πίνακας ελέγχου συνομιλιών

en: Previous
el_GR: Προηγούμενο

en: Chat with
el_GR: Συνομίλησε με

en: Chat initiated on:
el_GR: Η συνομιλία ξεκίνησε στις:

en: Browser:
el_GR: Πρόγραμμα Περιήγησης:

en: type here...
el_GR: πληκτρολογήστε εδώ ...

en: User has opened the chat window
el_GR: Ο χρήστης έχει ανοίξει το παράθυρο συνομιλίας

en: User has minimized the chat window
el_GR: Ο χρήστης έχει ελαχιστοποιήσει το παράθυρο συνομιλίας

en: User has maximized the chat window
el_GR: Ο χρήστης έχει μεγιστοποιήσει το παράθυρο συνομιλίας

en: Your settings have been saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις σας έχουν αποθηκευτεί.

en: Troubleshooting
el_GR: Αντιμετώπιση προβλημάτων

en: Initiate Chats
el_GR: Ξεκινά Συνομιλίες

en: Multiple Chats
el_GR: Πολλαπλές Συνομιλίες

en: Add unlimited agents
el_GR: Προσθέστε απεριόριστους πράκτορες
